سخنرانی رامین فلاح نائب‌رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در همایش ملی تجهیزات پزشکی ایران؛ دانشگاه تربیت مدرس

/, اخبار روز, تازه ترین اخبار/سخنرانی رامین فلاح نائب‌رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در همایش ملی تجهیزات پزشکی ایران؛ دانشگاه تربیت مدرس

سخنرانی رامین فلاح نائب‌رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در همایش ملی تجهیزات پزشکی ایران؛ دانشگاه تربیت مدرس

◀️ کارآفرینی در تجهیزات پزشکی سرمایه‌گذاری سنگین می‌خواهد
🔴 رامین فلاح نائب‌رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی حوزه تجهیزات پزشکی را حوزه گرانی خواند و گفت: حوزه تجهیزات پزشکی حوزه فناوری‌های پیشرفته است و افراد فعال در این حوزه به دلیل دانش و تخصص افراد گرانی هستند.
🔹برای تربیت هر کارشناس فنی در شرکت‌ها سالانه ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه می‌شود تا کارشناسی تربیت شود که به‌تنهایی از پس خدمات فنی تجهیزات برآید.
🔸این حوزه گران است چون مخاطب آن قشر نخبه کشور یعنی پزشکان هستند. در بسیاری از عمل‌های جراحی، جراح بدون حضور کارشناس فنی تجهیزات که نماینده شرکت است دست به عمل نمی‌زنند.
🔹اگر فناوری پزشکی در ایران پیشرفت کرده است مرهون تلاش شرکت‌های خصوصی است که دهه‌ها پیش ورود فناوری‌های پزشکی را با هدف سوددهی آغاز کردند که البته این فناوری در بطن خود خدمت به مردم و حوزه سلامت را دارد.
🔸کارآفرینی در حوزه تجهیزات پزشکی هم گران است و هم مشکلات و چالش‌های فراوان است. تضمین سرمایه و بازگشت آن یکی از مشکلات اصلی است که با وجود محدودیت قیمت‌گذاری و آستانه سود پایین، معوق‌شدن مطالبات حفظ سرمایه شرکت‌ها را به مخاطره انداخته است.
🔹به‌طور متوسط ۲۴۳۸ نفر روز شرکت‌ها کار آموزش دارند و این آموزش هزینه سنگین دارد. اگر هزینه آن پرداخت نشود و شرکت‌ها نتوانند در همایش‌ها و‌ کنگره‌ها به آموزش پزشکان بپردازند سواد پزشکان در حوزه فناوری‌های پزشکی افت می‌کند و آسیب آن به سلامت کشور می‌رسد.
🔹ما از دولت تنها می‌خواهیم پول قانونی خود شرکت‌ها را پرداخت کنند تا از عهده کارآفرینی و آموزش و خدمات‌دهی برآییم.

ثبت ديدگاه