صددرصد معافیت مالیاتی برای بازرگرداندن ارز صادرات به کشور

/, تازه ترین اخبار, مهمترین اخبار/صددرصد معافیت مالیاتی برای بازرگرداندن ارز صادرات به کشور

صددرصد معافیت مالیاتی برای بازرگرداندن ارز صادرات به کشور

 

 

صادرکنندگانی که حداقل 70 درصد از صادرات خود را با روش‌های اعلامی بانک مرکزی (50 درصد سامانه نیما + ۲۰درصد اسکناس و ۳۰ درصد واردات در مقابل صادرات و یا واگذاری ارز و اظهارنامه خود به وارد کننده ) به کشور برگردانده باشند؛ با تایید بانک مرکزی می‌توانند از دریافت ۱۰۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده و معافیت مالیات بر عملکرد، برخوردار شوند.

کنفدراسیون صادرات ایران بر اساس آخرین بخشنامه بانک مرکزی که صادرکنندگان کشور را به بازگشت 100 درصد ارز حاصل از صادرات خود به کشور مکلف کرده، در اطلاعیه‌ای شیوه‌نامه رفع تعهد ارزی سال ۹۸ و ۹۹ را اعلام کرد.

بنا بر آخرین دستورالعمل بانک مرکزی که مطابق با دستورالعمل اجرایی به شماره 99/24354 به تاریخ 99/2/6 به سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده، صادرکنندگان موظف به برگشت 100 درصد ارز حال از صادرات خود (طبق اظهارنامه‌های صادراتی)‌، به‌منظور رفع تعهد ارزی سال 98 و ۹۹ به چرخه اقتصادی کشور هستند.

صادرکنندگانی که حداقل 70 درصد از صادرات خود را با روش‌های اعلامی بانک مرکزی (50 درصد سامانه نیما + ۲۰درصد اسکناس و ۳۰ درصد واردات در مقابل صادرات یا واگذاری ارز و اظهارنامه خود به واردکننده ) به کشور برگردانده باشند؛ با تایید بانک مرکزی می‌توانند از دریافت ۱۰۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده و معافیت مالیات بر عملکرد، برخوردار شوند.

صادرکنندگان کالاهای کشاورزی (طبق لیست اعلامی گمرک ایران) و خدمات فنی و مهندسی، ضمن الزام به برگشت ارز با شرایط اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی، می‌توانند پیش از رفع تعهد ارزی نسبت به درخواست استرداد مالیات ارزش‌افزوده و معافیت مالیاتی خود اقدام کنند.

آخرین مهلت سررسید برگشت ارز حاصل از صادرات برای سال ۹۸ بنا به اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، 31 تیرماه 99 تعیین شده است و درصورت رفع‌نشدن تعهد ارزی تا تاریخ مذکور، صادرکنندگان علاوه‌بر این‌که کماکان ملزم به رفع تعهد ارزی خود خواهند بود، از معافیت مالیاتی و استرداد مالیات ارزش‌افزوده برخوردار نخواهند شد.

 

ثبت ديدگاه