نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی دمشق- سوریه

/, اخبار روز, تازه ترین اخبار/نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی دمشق- سوریه

نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی دمشق- سوریه

احتراماً نظر به برگزاری نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی در کشور سوریه ، مورخ 21 الی 24 فروردین ماه 98، خواهشمند است درصورت تمایل نسبت به نام نویسی و انجام مراحل قانونی اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

 

 

فرم خام رزرو

بروشور 2

  نمايشگاه بين المللي تخصصی

تجهيزات پزشکی، دارويی، بيمارستانی و توريست درمانی

دمشق – سوریه
برگزار كننده: شركت اکسپو شام

تحت حمایت مستقیم وزارت صحت و وزارت اقتصاد و تجارت  خارجی جمهوری عربی  سوریه

زمان    21    الی     24  فروردین   1398             مكان : مركز نمايشگاههاي بين المللي دمشق سوریه

    Damascus

Syria Health 2019
Organized by: Expo Cham

Under the Auspices of Ministry of Health &

 Ministry Of Economy &Foreign Trade of Syrian Arab Republic

Syria Health (10-13   April 2019)

     هفت سال درگیری خصمانه در سوریه باعث آسیب های بزرگ انسانی و زیر ساختی شهرها گشته است. بر اساس تخمین بانک جهانی،  بازسازی سوریه نیازمند سرمایه گذاری کلانی با ارزش بیش از 300 میلیارد دلار در همه ی بخش های اقتصادی میباشد. تخمین زده شده است که جنگ سوریه باعت از بین رفتن یا آسیب دیدن 70% از صنایع، 27 % از منازل و بیش از 55% از امکانات اموزشی و درمانی گشته است . بعلت شرایط حال حاضر سوریه دولت این کشور بر روی بازسازی زیرساخت های ضروری همچون کشاورزی، بهداشت و درمان، انرژی ، آب و فاضلاب، منازل مسکونی، زیرساخت های حمل و نقل و سایر بخش ها تمرکز نموده است

 کشور سوریه  جهت بازسازي کشور جنگ زده خود تلاش گسترده اي را آغاز نموده است. بدين جهت است كه اينك سوریه  بزرگترين بازار براي تمامي كالاهاي صنعتي، ساختماني، پزشکی و مصرفي در منطقه محسوب ميگردد. به همين جهت در طي چند سال اخير، بازار اين كشور با در اختيار داشتن تقاضايي بزرگ در زمينه واردات كليه داروها  و کالاهاي مصرفي و پزشکی و… به عنوان يكي از بازارهاي بالقوه بسيار مهم در سطح بين المللي مطرح شده است.

      لذا ميتوان اذعان نمود كه اكنون بهترين زمان جهت سرمايه گذاران و تجار جهت سرمايه گذاري و پي ريزي تجارتي پرمنفعت در سوریه  مي باشد چرا كه پروژه هاي عمراني بيمارستانی بزرگ و كوچكي كه در طي سالهاي اخير در اين منطقه آغاز گرديده اند نيازهاي بسيار گسترده و فراواني به تجهيزات خواهند داشت. ساختمانهاي دولتي، راهها، بيمارستانها، مراکز درمانی، ، مراكز مسكوني، تجاري و اداري، كارخانجات، نيروگاهها و غيره همگي در شرف ساخت مي باشند بخشهايي نظير بيمارستانها، مراکز درمانی و ساير بخشهاي زير بنايي نياز مبرمي به كليه تجهيزات بيمارستانی، آزمايشگاهی، دندانپزشکی، راديولوژی، دارويی و تكنولوژي روز دنيا در كنار تقاضاي گسترده به توسعه بخشهاي صنعتی و غيره دارد

بازسازی سوریه نیاز  عظیمی به حضور متخصصین و سرمایه داران داشته و دولت این کشور بطور وسیعی درخواست خود را برای حضور سرمایه گذاران خارجی برای رسیدن به این اهداف بیان نموده است

بخش سلامت و پزشکی در سوریه

از آغاز شروع هزاره ی دوم سوریه از بهبود بالایی در حوزه های مختلف منتفع گشته است. بیشترین توسعه ای این کشور در بخش مراقبت و پزشکی  صورت پذیرفته که شاهد جنبش های قابل توجهی بوده و ستون اصلی پیشرفت های سوریه قرار گرفته است. این سرویس ها و خدمات در فاز پیش از جنگ بطور ویژه در حوزه ی داروسازی، گسترش بیمارستان ها و مراکز سلامت و تخصص های پزشکی توسعه یافتند که که تمام نیاز های مردم سوریه تا سال 2011 را مرتفع میساخت. با ورود سوریه به سال های جنگ بخش های پزشکی بطور قابل توجهی پسرفت کردند و مورد آسیب های عمدی قرارگرفته، متحمل فقدان های بسیاری گشتند. آسیب های مستقیم و غارت ناشی از جنگ خزانه و صنعت دارویی سوریه در کنار تحریم های اقتصادی که گریبان این کشور را گرفت دلیل اصلی پسرفت صنعت داروسازی بود که به گسترش و همه گیری بیماری ها انجامید و تاثیر بسیار بدی بر شهروندان سوریه در طول جنگ برجای نهاد.

بطور تقریبی 55% از 478 بیمارستان مجهز در سوریه آسیب دیدند، 21% از آنها خدمات خود را قطع کردند و 34% آنها بطور جزیی در اثر حملات نظامی و یا دزدی آسسیب دیده اند. بیش از 700 نفر از کسانی که در ساختار های پزشکی سوریه مشغول به کار بودند نیز از آغاز جنگ کشته شدند.

هرچند کشور سوریه هنوز برای شروع بازسازی پایدار نیست اما زمان آن فرا رسیده که جهانیان تلاش عظیم خود را برای بازسازی زیر ساخت های سلامت و پزشکی آن آغاز کنند.

 

فرصت های سرمایه گذاری در بخش سلامت سوریه

بازسازی و مدرنیزه کردن بخش سلامت و پزشکی الویتی بزرگ برای دولت سوریه است. سیستم کنونی بهداشت و سلامت نه تنها به بازسازی بخش های مختلف محتاج است بلکه نیاز به مدرنیزه کردن تجهیزات ، آموزش خدمه و ارتقاء استاندارد های کلی سیستم پزشکی دارد. بطور تقریبی حدود 250 بیمارستان و حدود 2000 کلینیک سلامت در سوریه مشغول به فعالیت هستند. اکثر تجهیزات تاریخ گذشته و نامناسب هستند.

حوزه ی بحرانی سلامت در سوریه

شاید مبرم ترین نیاز سوریه امروزه بازسازی بیمارستان ها و راه اندازی خدمات معمول و حرفه ای پزشکی است. نیاز ویژه ای به تجهیزات بیمارستانی ، مبلمان و ملزومات، داروها، مراقبت های ویژه ، مراکز ارتوپدی و توانبخشی و پروتز درمانی، خدمات روان درمانی و به علاوه اورژانس و نیز خدمات ارتباطی و اطلاعاتی وجود دارد

نمایشگاه Syria Health 2019 و کنفرانس جانبی آن برنامه ریزی شده تا آخرین تکنولوژی پزشکی را به تامین کنندگان و توزیع کنندگان داخلی ارایه کند و نیز زمینه ای حرفه ای برای فعالیت تولیدکنددگان بین المللی گردد.

شهر باستانی دمشق میزبان Syria Health 2019 خواهد بود

دمشق، قدیمی ترین شهر جهان، علیرغم همه ی انتظارات مانند همیشه هنوز زنده است. به علت کنترل های نظامی دقیق و گسترده، پاکسازی بیشتر بخش های کشور علی الخصوص دمشق و نواحی همسایه ی ان از آشوبگران و خلع سلاح گروه های مخالف و تروریست ها ، دمشق پایدارترین و امن ترین شهر سوریه است.

با بهره مندی از این امنیت دمشثق هرساله میزبان تعداد زیادی رویداد اقتصادی و هنری، از نمایشگاه های بازرگانی و کنفرانس ها تا  شب های شعر و رویداد های موسیقی، مسابقات ورزشی و فستیوال های محلی است؛ مردم سوریه بدنبال جست و جو و ابداع هنرهای زیبا و امیدبخش در میان شرایط سخت خود در کنار دنبال کردن کسب و کارشان هستند.

برگزاری پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی دمشق در سال 2017 با حضور بیش از 1500 غرفه دار از سوریه و 25 کشور جهان و نیز برگزاریبیش از 20 نمایشگاه فعال ملی و بین المللی دیگر  در مرکز نمایشگاه های بین المللی دمشق در کنار حضور فعلان اقتصادی در سطوح مختلف از سرتاسر جهان در این رویداد ها بهترین نماد ثبات و امنیت و از سرگیری زندگی و تجارت عادی در این کشور میباشد.

نمایشگاه Syria Health 2019  :

 بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه پزشکی و سلامت در سوریه 2019

                                يك موقعيت منحصر به فرد براي حضور در بازار سوریه

نمایشگاه و کنفرانس Syria Health 2019 برای اولین بار بعد از هشت سال درگیری و قطع ارتباط بخش سلامت سوریه با بازار جهانی جو مناسبی را جهت پایه گذاری ارتباطی مستقیم  فی ما بین تولید گنندکان و توزیع کنندگان کلیدی جهان با بازار محتاج و نیازمند پزشکی و سلامت سوریه فراهم آورده است. همچنین با برخورداری از حمایت کامل از سوی وزارت سلامت و وزارت اقتصاد و تجارت خارجی سوریه در کنار دیگر سازمان های مربوطه مانند بانک ها ، امور گمرک، شرکت های بیمه و سرمایه گذاری، هتل ها و بسیاری دیگر از بخش ها برای اولین بار شرایطی ایجاد گشته  تا راهکارهای گسترده ای برای هموارسازی معاملات شرکت های بین المللی در خلال این رویداد فراهم شود. همواره تلاش بر آن بوده تا زمینه ای مناسب جهت ارتقاء شرایط سلامت برای مردم مصیبت دیده ی سوریه فراهم گردد.

      نمايشگاه تخصصی بين المللي پزشکی سوریه 2019  که از تاريخ  21  الي 24 فروردین   در مرکز نمايشگاهها و همايشهاي بين المللي دمشق برگزار ميگردد راههاي ارتباطي غير موازي را به اين بازار جذاب، جايي كه هرگونه كالايي را نياز دارد پيشنهاد مي نمايد.  نمايندگان بين المللي تأمين كنندگان  تجهيزات پزشکی، بيمارستانی ،دارو ،تجهيزات آزمايشگاهی ، پروتز،آرايشی ، بهداشتی ، باند، گاز، چسب و منسوجات پزشکی، تجهيزات دندانپزشکی، لوازم و تجهيزات سونوگرافی، اتاق عمل،تجهيزات چشم پزشکی، لوازم و تجهيزات راديولوژی، بيهوشی، تنفسی،آندوسکوپی،لوازم يک بار مصرف،  توريست درمانی و غيره به آساني مي توانند مشاركتي انحصاري با توزيع كنندگان، عمده فروشان، نمايندگان تجاري، تجار و همچنين بخشهاي و دولتي توانمند و در نهايت خريداران بالقوه سوری  برقرار نمايند.

چرا باید در نمایشگاه فوق شرکت کرد ؟

 

 • کشف نیاز های بازار سلامت و پزشکی سوریه
 • ایجاد ارتباط پایدار با تصمیم گیرندگان اصلی بازار پزشکی سوریه
 • ایجاد دسترسی به بیش از 10000 مخاطب کلیدی شامل متخصصان حوزه ی پزشکی، خریداران، توزیع کنندگان، تامین کنندگان و واسطه ها
 • سهیم شدن در بازار چند میلیارد دلاری پزشکی و سلامت سوریه
 • گسترش شبکه ی تجاری با اضافه کردن صدها نقطه ی ارتباطی جدید
 • فروش مستقیم محصولات به خریداران واقعی
 • رویایی با هزاران سوری که برای دریافت خدمات با کیفیت تر در حوزه ی پزشکی چشم به خارج از کشور دوخته اند
 • حضور در جایی که مدیران اقتصادی جهان در آن جا هستند
 • روابط کسب و کار خود را بالا ببرید، پیوندهای تجاری ایجاد کنید و در بازار منطقه ای و بین المللی پیشتاز شوید.
 • جدیدترین محصولات و خدمات خود را به یک بازار جهانی در حال رشد معرفی کنید.
 • با توزیع کنندگان، کارپردازان و تولید کنندگان بصورت یکجا دیدار کنید.
 • اطلاعات مربوط به خریداران بالقوه را کسب کنید.
 • و …

کمپین تبلیغاتی

نمایشگاه سلامت و پزشکی سوریه دارای یک کمپین بزرگ تبلیغاتی است تا نمایش و اعلان هرچه بهتر ان را به تاجران جهانی تضمین نماید.

 • ارسال ایمیل مستقیم و دعوت از تصمیم گیرندگان اصلی در بخض های خصوصی و دولتی
 • ایجاد ارتباطات پایدار با خبرگذاری ها و انجمن های تجاری مربوطه برای حصول اطمینان از بازدهی بالا
 • تبلیغات در مجلات مشهور و پر مخاطب، بیلبوردهای شهری و روزنامه ها
 • تبلیغات جاده ای و بزرگراهی
 • اجرای گرد همایی های صنعتی توسط برگزار کننده در داخل و خارج از سوریه برای اطلاع رسانی انبوه بین المللی و تلاش برای جذب حمایت انجمن های محلی و بین المللی، سازمان ها و شرکت ها

پشتيباني بازاريابي و روابط عمومي

     رزرو غرفه تنها دستاورد شركت كنندگان اين نمايشگاه نخواهد بود. نمايشگاه جهت حداكثر كردن موقعيتهاي تجاري شركت كنندگان آن، از يك برنامه جامع تبليغاتي از پيش طراحي شده برخوردار مي باشد. اين برنامه در تمامي مناطق سوریه جهت جذب حداكثر مخاطب يعني تجار و خريداران بالقوه در شرف انجام ميباشد.

جدول كامل هزينه هاي شركت در نمايشگاه به تفكيك سرفصلها

 • هزينه رزرو غرفه در نمايشگاه

1-1- غرفه استاندارد داخل سـالن با تجهيزات هر متر مربع                                                          260€

1-2-  غرفه بـدون پـارتيشن بدون تجهيــزات داخـل سالن هر متر مربع                    220€

1-3-  غرفه واقع در فضـاي باز بـدون پارتيشن و تجهيـزات هر متر مربع                    150€

تاريخچه ي مختصري درباره ي گردشگري توریسم درمانی آموزش ، تناسب و سلامت

به لحاظ جایگاه ایران در بخش توریسم درمانی ، می توان گفت ایران از نظر جاذبه های گردشگری،طبیعی،آب و هوا و باستانی جز 10 کشور برتر جهان است. ولی از بازار توریسم سهمی شاخص نبرده است این در حالی است که از توریسم درمانی به عنوان صنعت سوم جهان نام برده می شود و برخی کشورها نظیر اسپانیا از طریق این صنعت امرار معاش می کنند . نزدیک بودن به کشور های حوزه خلیج فارس، هم مرز بودن با کشورهای افغانستان و عراق که به لحاظ پزشکی نیازمند سایر کشورها هستند، راهیابی به بازار اروپا از طریق ترکیه و کشور های حوزه دریای مازندران فرصت ویژه ای است برای سرزمینمان ایران تا بتوان از این فرصتها برای پیشرفت این صنعت استفاده کردبا توجه به مطالعه ي انجام شده توسط  کیم راس استفاده ازچشمه هاي آب گرم براي بازار گردشگري گسترده تا سال هاي 1980 اتفاق نيفتاد. در سال 1991 اتحاديه ي چشمه هاي آب گرم بين المللي شكل گرفت. از آن تاريخ به بعد تعداد چشمه هاي آب گرم به طور فزاينده اي افزايش يافت.به تدريج همين چشمه هاي آب گرم به مقاصدي براي گردشگران سلامت تبديل شدند. از زمان روم باستان منطقه ي بت و بادن بادن مقاصد آب گرم بوده اند. همچنين خواص در ماني چشمه هاي ساراتوگا – نيو يورك – آركانزاس و…بود كه باعث نمايش آن ها بر نقشه شد.

 اواخر قرن 19 و اوايل 20 آب و هواي گرم و خشك جنوب غرب، گردشگران بسياري را كه از مشكلات تنفسي رنج مي بردند به خود جذب كرد.

بد نیست بدانید که توریسم سلامت در ایران تاریخچه بسیار کوتاهی دارد. در حقیقت در سال ۸۲ برای اولین بار توریسم درمانی در گردشگری ایران از سوی وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفت؛ البته وزارت بهداشت بیشتر با هدف اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان پزشکی به این مبحث پرداخت و نه رونق توریسم درمانی. اما کم کم از سال ۸۳ و درست پس از ادغام سازمان میراث فرهنگی و سازمان‌ ایرانگردی و جهانگردی توریسم درمانی به صورت مستقل در ایران ایجاد شد و مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

.بازارگردشگري آب هاي گرم ايران

یکی از جاذبه ها و امتیازات ایران برای توریسم درمانی در حوزه آب درمانی است، به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ چشمه آب معدنی شناسایی شده است . قیمت ارزان خدمات پزشکی به نسبت دیگر کشورهای منطقه از جمله دیگر مزایای ایران برای فعالیت در حوزه توریسم درمانی محسوب شده است. بسياري از امراض از طريق استفاده از آب هاي گرم معدني، لجن درماني و موارد ديگر قابل درمان است كه بايد از تمام اين ظرفيت ها به بهترين نحو ممكن بهره مند شد. آماده سازي زيرساخت هاي گردشگري سلامت به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است و بازاريابي و ارائه تسهيلات در زمينه توسعه گردشگري درماني به عهده سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري است.سال گذشته 4 تا 7 درصد از گردشگران ورودي به كشور گردشگر سلامت بوده اند و طبق سند چشم انداز 20 ساله بايد 700 هزار تا يك ميليون و 400 نفر از 20 ميليون گردشگر خارجي كه وارد مي كنيم، در حوزه گردشگري سلامت باشند. آب درماني از مواهب الهي در سرزمين ما است كه همه ساله تعداد زيادي توريست را به سوي خود جذب مي كند چنان كه منطقه يي مانند سرعين با زيربنايي بالغ بر 7200 متر به عنوان بزرگ ترين مركز آب درماني، همه ساله توريست هاي زيادي را جذب مي كند.

عوامل اصلي تأثيرگذار بر موفقيت تجاري كشورها در جذب بيماران بين المللی

1 -سياست ها و مقررات:

شكل گيري بازار باز خدمات تندرستي در كشورها رابطه مستقيمي با سياست هاي فرابخشي و بخشي دولت ها دارد. آزادسازي اقتصادي و بهبود روابط سياسي با ساير كشورها و مقررات رواديد از سياست هاي تاثيرگذار فرابخشي مي باشند. همچنين سياست هاي خاص بخش تندرستي، مانند خصوصي سازي، پوشش هاي بيمه اي گسترده منطقه اي و يا تكميلي دولتي نيز بر شكل گيري بازار اينگونه خدمات تاثير دارند.

2 -ميزان استفاده از علوم و فناوري پيشرفته:

ميزان بهره گيري بيمارستان ها از فناوري هاي نوين علت برتري برخي كشورها در استفاده بيشتر و بهتر از بازار خدمات تندرستي سايركشورها است. چرا كه شايع ترين علت براي مسافرت بيماران بين المللي دسترسي به خدمات تخصصي وابسته به تكنولوژي هاي پيشرفته مي باشد.

3 -هزينه ارائه خدمات تندرستي:

هزينه ارائه خدمات تندرستي، تاثير مستقيمي بر تصميم به درمان دارد. اختلاف نسبي هزينه ها در دو كشور موجب جذب بيماران به كشور ديگر با كيفيت مشابه خدمات مي باشد. در صورتي كه ارائه خدمات از سطح بالاتري برخوردار باشد و هزينه كمتري به دنبال داشته باشد اين امر تشديد خواهد شد.

4 -نظام بيمه درماني كشور:

گستردگي و تنوع خدمات بيمه اي و آزادي در انتخاب و حضور بيمه هاي خصوصي تحرك و رقابت پذيري بخش خدمات تندرستي را بالا مي برد. كشوري كه بتواند با سياست هاي خوب خود در چهارچوب نظام و مديريتي قوي، بيمارستان ها و خدمات تندرستي خود را جزء پوشش هاي بين المللي بيمه قرار دهد خواهد توانست بيماران بيشتري را جذب نمايند.

5 -زير ساخت هاي ارتباطات و حمل و نقل:

بازار تجارت خدمات تندرستي مانند همه بازارهاي ديگر كالا و خدمات، شديداً تحت تأثير نظام ارتباطات و حمل و نقل مي باشد. اطلاع رساني و ارائه مشاوره قبل از سفر در جذب بيمار خارجي حائز اهميت است و كيفيت خدمات مسافرت در انتقال بيمار موثر مي باشد. در اينجا كيفيت، سرعت، دقت و قيمت شاخص هاي اصلي در ارزيابي ضعف و قوت كشورها مي باشد.

6 -وضعيت سلامت كشور:

موفقيت هر كشور در جذب و درمان بيماران خارجي همراهي مستقيم با وضعيت سلامت آن دارد. هم هر دو داراي زير بناها و علل مشترك مي باشند و هم بالا بودن سطح سلامتي در جلب توجه بيماران خارجي موثر است.

7 -مناسبات جهاني و منطقه اي:

تفاهم نامه هاي تجاري دو يا چند جانبه در تقويت مبادله بيمار موثرند. موانع فراواني از جمله مقررات بروكراتيك رواديد، گمرك و اقامت از اثر چنين تفاهم نامه هايي مي كاهند.

8 -تشابه هاي فرهنگي و زباني:

دريافت درمان در يك كشور بيگانه همواره با استرس هاي مضاعف همراه است. زبان و فرهنگ مشترك يكي از مهمترين عوامل دركاستن از اين فشارها مي باشد.

9 -نزديكي جغرافيايي:

نزديكي جغرافيايي ارائه خدمات سرپايي، ارسال اطلاعات پزشكي و ويزيت هاي قبل از عمل را تسهيل نموده و هزينه هاي مسافرت را كاهش مي دهد.

10 -جاذبه هاي طبيعي و زير ساخت هاي گردشگري:

درمان بيماران خارجي پيوند عميقي با صنعت گردشگري دارد. كيفيت خدمات گردشگري و هتل داراي حامل موثري در جلب رضايت بيمار و همراهان وي مي باشد. به علاوه توريزم پزشكي يكي از موضوعات مشترك در خدمات تندرستي و گردشگري است.

11 -بازارهاي جهاني بيماران بين المللي:

با توجه به تنوع انگيزه هاي بيماران، هر كشوري صرفنظر از ميزان توسعه يافتگي كلي و بخشي مي تواند بازار خدمات تندرستي باشد. اين بازار شديداً تحت تاثير ثروت ملي، ساختار نظام تندرستي وقوانين مربوط به درمان در خارج از كشور مي باشد. چگونگي پوشش خدمات آزادي انتخاب پزشك، تنوع بيمه هاي دولتي، خصوصي و تكميلي بين المللي ، نظام پرداخت و وجود يا عدم وجود سيستم ارجاع بر سهولت خروج بيماران اثر مي گذارد. از ميان بازارهاي جهاني بيماران خارجي، بدون شك بازار سوریه پر جاذبه ترين است. فقدان خدمات تخصصي كافي موجب شده سالانه هزاران بيمار سوری راهي كشورهاي ديگر شوند . بيمارستانهاي آمريكايي و انگليسي بيشترين بهره را از اين بازار مي برند. ضمن اينكه ديگر كشورهاي غربي مانند آلمان و برخي كشورهاي عرب مثل اردن نيز سهم هاي كوچكتري دارند. در سال 1997 فقط بيمارستانهاي آمريكايي حدود 60 هزار بيمار خارجي را پذيرش كرده اند كه نزديك نيمي از آنها از منطقه خاورميانه و عمدتاً كشورهاي عرب بوده اند آمارها متوسط هزينه درمان تخصصي بيمار خارجي در كشورهاي پيشرفته را بين بيست تا سي هزار دلار نشان مي دهند و اين در حالي است كه فقط از كشور امارات متحده عربي سالانه شش هزار بيمار به بيمارستان هاي بين المللي مراجعه مي كنند.

به دلیل ارز آوری و درآمدهای بسیار بالایی که توریسم پزشکی دارد، بسیاری از دولت‌ها با قدرت بالایی در حال تقویت این صنعت در کشورشان هستند. کشورهای پیشرو در عرصه توریسم پزشکی به شرح زیر هستند:

برزیل، کاستاریکا،مکزیک،پاناما،سنگاپور، تایوان و ….

 

۱۳۹۷/۸/۲۳ ۱۹:۳۵:۴۹ چهارشنبه ۹۷/۰۸/۲۳|اتحادیه, اخبار روز, تازه ترین اخبار|دیدگاه‌ها برای نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی دمشق- سوریه بسته هستند