امکان دوباره استفاده از تسهیلات پرداخت به روش برات اسنادی و اعتبار اسنادی مدت‌دار

//امکان دوباره استفاده از تسهیلات پرداخت به روش برات اسنادی و اعتبار اسنادی مدت‌دار

امکان دوباره استفاده از تسهیلات پرداخت به روش برات اسنادی و اعتبار اسنادی مدت‌دار

مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

امکان دوباره استفاده از تسهیلات پرداخت به روش برات اسنادی و اعتبار اسنادی مدت‌دار

مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از امکان دوباره استفاده از تسهیلات بانکی مدت‌دار (پرداخت به روش برات اسنادی و اعتبار اسنادی مدت‌دار) پیرو اطلاعیه سال 1396 خبر داد.

به گفته مهندس مزینانی، شرکت‌های تجهیزات پزشکی پیرو اطلاعیه سال 1396 با هدف شفاف‌سازی و استفاده حداکثری شرکت‌های تجهیزات پزشکی از ظرفیت‌های موجود بانکی، ، دوباره می‌توانند برای واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی، قطعات یدکی، مواد اولیه و قطعات ساخت، وجه کالای خریداری‌شده را به شیوه ثبت سفارش با هماهنگی بانک‌های عامل به شرکت‌های خارجی به روش مدت‌دار (Deferred Payment)پرداخت کنند.

متقاضیان در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند درخواست خود را به این شیوه ثبت کنند؛ شرط لازم استفاده از این تسهیلات تایید شرکت خارجی است، بصورتی که شرکت واردکننده باید نزد شرکت خارجی برای پرداخت مدت‌دار بهای کالاهای وارداتی و هزینه جانبی مربوطه، اعتبار کافی داشته باشد.

مزیناین درباره شرط بهره‌مندی از ثبت سفارش با برات اسنادی، گفت: «مدت اعتبار ثبت سفارش برای ارائه برات و اسناد به بانک ثبت سفارش کننده، 6 ماه از تاریخ ثبت سفارش است و فروش ارز در تاریخ سررسید، به نرخ روز انجام خواهد شد.»

متقاضیان برای ثبت درخواست باید به سامانه جامع تجارت مراجعه کنند و درقسمت نوع عملیات ارزی با انتخاب گزینه بانکی/ خرید ارز سیتم بانکی ثبت سفارش کنند.

سپس به بانک عامل بروند و فرم پرداخت (اعتباراسنادی یا برات اسنادی مدت دار) را پر کنند و پس از آن، درخواست شرکت را به‌صورت مکتوب با درج موارد جدول زیردر متن نامه به اداره‌کل تجهیزات پزشکی بفرستند. سپس نامه این اداره‌کل خطاب به بانک مرکزی را به بانک مرکزی و رونوشت آن را برای بانک عامل بفرستند تا بانک عامل شماره نامه این اداره‌کل را در پرتال ارزی وارد کند.

جدول: فهرست کالاهای مورد درخواست شرکت (پرداخت به روش برات و اعتبار اسنادی مدت‌دار)

 

شعبهنام

بانک عامل

نوع

معامله

نوع

ثبت سفارش

شماره

ثبت سفارش

نوع

ارز

مبلغتاریخ

ثبت سفارش

کد

رهگیری

نام کالاردیف

 

ثبت ديدگاه