درخواست تکمیل اسناد بابت بدهی ارزی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز بر اساس اعلام بانک مرکزی

//درخواست تکمیل اسناد بابت بدهی ارزی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز بر اساس اعلام بانک مرکزی

درخواست تکمیل اسناد بابت بدهی ارزی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز بر اساس اعلام بانک مرکزی

مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد:

درخواست تکمیل اسناد بابت بدهی ارزی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز بر اساس اعلام بانک مرکزی

موارد تکمیل اسناد بابت بدهی ارزی ثبت سفارش های بدون انتقال ارز حسب اعلام بانک مرکزی از سوی مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد.

مهندس مزینانی مشاور و دستیار ویژه مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: پیرو اطلاعیه‌های قبلی درباره اعلام بدهی ارزی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز در سال 1396 توسط شرکت‌های تجهیزات پزشکی و با توجه به جلسات برگزار‌شده با بانک مرکزی، لازم است شرکت‌های تجهیزات پزشکی مطابق اطلاعیه ذیل نسبت به تکمیل اطلاعاتی درخواستی بانک مرکزی تا پایان روز 97/03/06 اقدام کنند..

متن اطلاعیه

مدیرعامل محترم کلیه شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی

پیرو نامه شماره 3323/664 مورخ 30/2/97 و برابر اعلام مورخ 3/02/97 بانک مرکزی مبنی بر لزوم ارائه اسناد، مدارک و سوابق ثبت سفارشات بدون انتقال ارز موضوع بدهی شرکت‌های تجهیزات پزشکی از ابتدای سال 1396 لغایت 2/2/97 که از سوی وزارت متبوع در حال پیگیری است، به منظور بررسی و کارشناسی و صحه‌گزاری اظهارات، مقتضی است دستور فرمایید حداکثر تا پایان روز یکشنبه 6/3/97 با مراجعه به لینک اعلام شده قبلی در کارتابل سامانه‌های تجهیزات پزشکی ازتارنمای آیمد (www.imed.ir) با نام ” تکمیل اطلاعات بدهی ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز”، نسبت به تکمیل، ویرایش، اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نظر بانک مرکزی به ازای هر کوتاژ در لینک مذکور به شرح ذیل اقدام کنند.

1- , preform Invoice، Packing list، برگ سبز گمرکی، گواهی مبداء و مستندات سایر هزینه از مبداء حمل تا انبار شرکت

2- تصاویر فاکتورهای فروش شرکت بابت کالاهای فروخته شده از محل ثبت سفارشات مذکور

3- فهرست موجودی انبار شرکت با ذکر مبلغ ارزی بابت کالاهای فروخته نشده از محل ثبت سفارشات مذکور

4- مشخص نمودن نوع کالای ثبت سفارش (مصرفی، سرمایه‌ای و یا مواد اولیه، قطعات یدکی) و اینکه آیا وسیله پزشکی مصرفی موضوع ثبت سفارش دارای قیمت در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی است؟

بدیهی است موضوع نامه مربوط به آن دسته از اینویسهای(invoice) ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارزی است که کالای آن ترخیص شده‌اند ولی شرکت واردکننده به کمپانی خارجی بدهی ارزی دارد و باتوجه به تصویب نامه هیأت وزیران سال جاری مبنی بر ساماندهی بازار ارز تاکنون موفق به دریافت ارز نشده است (ذکر میزان بدهی ایفادنشده الزامی است). لذا برای ثبت سفارشاتی که کالاهای آن موجود درگمرک و یا در حال حمل هستند شرکت‌ها باید خارج از این بررسی از طریق بانک های عامل جهت تخصیص ارز و ترخیص اقدام کنند.

با عنایت به ارسال اطلاعات ثبت سفارشات قبلی به بانک مرکزی، “فقط” اطلاعات و درخواست‌هایی که قبلاً به این اداره کل فرستاده شده است، باید تکمیل شود.

مسئولیت صحت اسناد و مدارک به عهده شرکت است و درصورت مشاهده گران فروشی یا هرگونه تخلف یا مغایرت در ارائه اسناد و اطلاعات با متخلف برخورد و پیگرد قانونی خواهد شد. /آیمد

ثبت ديدگاه