شرکت‌ها تایید رفع تعهد ارزی را کتبا دریافت کنند

/, تازه ترین اخبار, مهمترین اخبار/شرکت‌ها تایید رفع تعهد ارزی را کتبا دریافت کنند

شرکت‌ها تایید رفع تعهد ارزی را کتبا دریافت کنند

اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در نامه‌ای به شرکت‌های بازرگان، از آنان خواست برای جلوگیری از پیدایش هرگونه مشکل از سوی نهادهای نظارتی، پس از ترخیص هر محموله نسبت به دریافت تایید رفع تعهد ارزی به‌صورت کتبی و تحویل آن به اداره‌کل تجهیزات پزشکی اقدام کنند.

در این نامه آمده است: «با توجه به حضور و نظارت بیش از پیش نهادهای نظارتی بر تعهدات ارزی به‌جهت اجتناب از هرگونه مشکل و گرفتاری از طرف سازمان‌های فوق و همچنین جلوگیری از هرگونه وقفه‌ای در روند صدور اخذ مجوز واردات آن شرکت نزد اداره‌کل تجهیزات پزشکی ضرورت دارد موارد زیر اکیدا مورد توجه و رعایت قرار گیرد:

1 – پس از ترخیص هر محموله در راستای رفع تعهد ارزی از بانک عامل، كتبأ نامه رفع تعهد اخد و به اداره‌کل تجهیزات پزشکی اعلام شود.

۲- در صورت پارک کالا بیش از موعد متعارف در گمرک و تأثیر زمانی در رفع تعهد ارزی موضوع به اداره‌کل تجهیزات پزشکی اعلام شود.

۳- در صورت طولانی‌شدن زمان و سفارش حمل کالا و تأثیر در دوره رفع تعهد، مراتب به اطلاع اداره‌کل تجهیزات پزشکی برسد.

4- در صورت تأخير حمل کالا از سوی کمپانی سازنده مراتب بر اساس نامه کمپانی و ذکر علت تأخير به اطلاع اداره‌کل تجهیزات پزشکی برسد.

۵- درصورتی‌که کالا ترخيص [شده] لیکن به‌دلیل تغییر گروه کالایی از گروه یک به نیمایی، بانک عامل به‌علت مطالبه مابه‌التفاوت از دادن نامه رفع تعهد خودداری می‌نماید، مراتب به اداره‌کل تجهیزات پزشکی با لحاظ رونوشت به بانک مرکزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شود.»

ثبت ديدگاه